محل تبلیغات شما

ویروس کرونا چیست؟

کرونا ویروس (Coronavirus)، نوعی ویروس است که انواع مختلف دارد و برخی انواع آن بیماری زا هستند. یک نوع جدید ویروس کرونا که به تازگی شناسایی شده است، منجر به بیماری تنفسی میشود. این بیماری از چین شروع شده و گسترش یافته است به ایران رسید و کشور ایران نیز درگیر شده است. علائم و روش تشخیص بیماری “کرونا” را میتوان مورد بررسی قرار داد و باید بدانید چه زمان نیاز به مراجعه پزشک دارید.

 

اغلب ویروس کرونا منجر به علائم عفونت تنفسی فوقانی مانند آبریزش بینی و سرفه و گلودرد میشود. این بیماری با داروهای بدون نسخه و استراحت درمان میشود ولیکن بستگی به نوع بیماری دارد چون تعداد نفرات بسیاری با این بیماری متاسفانه جان خود را از دست داده اند. در کودکان ویروس کرونا میتواند عفونت گوش میانی را نیز به دنبال داشته باشد.

انواع دیگر ویروس کرونا چیست؟

سندرم تنفسی حاد شدید (Severe acute respiratory syndrome ) که به اختصار به آن سارس (sars) میگویند و سندرم تنفسی خاور میانه (Middle Eastern respiratory syndrome) که به آن به اختصار مِرس (Mers) میگویند، هر دو در اثر آلودگی به ویروس کرونا ایجاد میشوند که از حیوانات منتقل میشود. اگر چه اعتقاد بر این است که مرس از شتر به انسان منتقل میشود اما میزبان اصلی هر دو کرونا احتمالا خفاش بوده است. در سال 2002 سارس به 37 کشور گسترش پیدا کرده و موجب وحشت عمومی در سرتاسر دنیا شد، بیش از 8000 نفر را آلوده کرد و جان بیش از 750 نفر را گرفت. به نظر میرسد مرس از انسان به انسان کمتر منتقل میشود اما مرگ و میر بیشتری دارد و 35% از حدود 2500 فرد مبتلا را از بین برده است.

علائم ویروس کرونا چیست؟

علائم بیماری ناشی از ویروس کرونای ووهان چین که از سال 2019 شروع شد، از کسالت خفیف تا بیماری شدید و مرگ متفاوت است. علائم شایع این بیماری عبارتند از:

    تب

    سرفه

    نفس های کوتاه

    در موارد نادر این ویروس منجر به مشکلات تنفسی شدید، ناراسیی کلیه یا حتی مرگ میشود.

    علائم این بیماری ظرف دو تا چهارده روز پس از آلودگی به ویروس شروع میشود.

علائم اولیه:

 

     بدن درد-      آبریزش بینی  -  استفراغ- تهوعگلو دردسردرد- لرز

 

 


zed coronaضدکرونا

راه های پیشگیری از شیوع بیماری

آشنائی با ویروس کرونا

ویروس ,بیماری ,کرونا ,میشود ,  ,علائم ,ویروس کرونا ,این بیماری ,منتقل میشود ,که به ,است علائم ,ویروس کرونا چیست؟

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
پکیج دیواری و زمینی 118فایل بهترین سایت مِلوزیک قیمت کاغذ دیواری باکیفیت سایت 24 مووی | 24movie.org | دانلود رایگان فیلم و سریال خرید انواع درب اتوماتیک شیشه ای مهتاب رایانه مدرسه فایل آلتون سیستم